Üst Menü Yapma Programı- CSS3 Menü


S.A

Program kendi blogunu tasarlamak yada blogunu düzenlemek isteyenler için bulunmaz bir nimet. Kısıtlamalı üçretsiz sürümü ve ücretli tam sürüm olarak paylaşılıyor. Ben ücretsiz versiyonunu kurup denedim.

           
Öncelikle kendi içerisinde kayıtlı menüler var. İsterseniz yan menü isterseniz üst menü olarak düzenleyebilirsiniz. Her bölüm için çeşitli büyüklüklerde ikonlar mevcut ama benim için yetersiz diyorsanız ikon yüklemenize izin veriyor. Bunun yanında çalışmanızı tamamladıktan sonra blogunuza eklemeden önce kendi bilgisayarınızda ön izleme yaparak kontrol edebilirsiniz. Çalışmanızın ikonlarını, style dosyasını ve index kodlarını dosya olarak bilgisayarınıza kaydediyor. Programı anladıktan sonra dakikalar içerisinde üst menü tasarlayabilirsiniz. 


Blogumda şu an kullandığım menü bu programla tasarladım. Buna dayanarak iki uyarı yapmalıyım. Birincisi üst menüde açılır alt kategori oluşturduysanız mobilden giren kullanıcılar için görüntü kayıyor. Açılır alt kategorileride digerlerinin yanına koyuyor, haliyle görüntü bozuluyor. İkincisi kategorilere ikon eklediyseniz ikonları nete yüklemeli ve url baglantılarını üst menü kodlarına eklemelisiniz. Nasıl kullanıldığını daha iyi anlamak için 10 dakikanızı ayırın bence...


http://www.youtube.com/watch?v=JT-NMOrxiBA
Ücretsiz versiyonu isim ve mail adresi yazarak indirebilirsiniz...

İndirme linki : http://css3menu.com/css3menu-setup.zip

Selametle...

Abdullah ÖZER
Abdullah ÖZER

Okumayı ve izlemeyi sever, yazmanın ise insana inanılmaz bir derinlik kattığına inanır. Çay vazgeçilmezidir. 90 ların müzikleriyle mest olur hatta kendinden geçer.

22 yorum:

 1. Bunu nasıl siteye ekleyeceğim peki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Menünüzü tasarlayıp bilgisayarınıza indirdiyseniz klasörün içerisinde index dosyası göreceksiniz. Bu dosyayı notepad ile açarsanız kodları görürsünüz. Bu kodları sitenizin kodlarına eklemelisiniz.

   Konudaki son video nasıl ekleneceğini anlatıyor. Yine de yapamazsanız yardımcı olmaya çalışırım.

   Sil
 2. Her şeyi yapıyorum, açılır menü çalışmıyor bir tek. Gadget olarak eklenecekleri ekledim, html düzenleyerek de yaptım ama olmadı, çok teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blogunuzu gördüm, sanırım style kodlarında sorun yaşıyorsunuz. Açılır menü kodlarını yazarsanız nereye ekleyeceğinizi gösterebilirim..

   Sil
 3. Gece gece çok rahatsız ettim ama durum bu: http://heyberrak.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rahat olun ben rahatsız olmuyorum hatta yazdıklarımdan faydalanılması beni mutlu ediyor:)

   Programla hazırladığınız üst menünün html kodlarını buraya yazarsanız akşam bakarım...

   Sil
 4. burası kodları kabul etmiyor maalesef yorum olarak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mail atabilirsiniz... shed510@gmail.com

   Sil
 5. hocam merhaba ben herşeyi yaptım fakat bloguma ekleyemedim html kodlarını nereye ekleyeceğiz ?

  YanıtlaSil
 6. Hocam üst kısma css kodlarını eklediyseniz temanizdaki üst menü kodlarının yerine yeni kodlarınızı ekliyorsunuz...

  Blog adresini yazarsanız gece bakmaya çalışırım

  YanıtlaSil
 7. merhaba ben de denedim fakat olmadı. head kodlarını css ekleden, body kodlarını da yerleşim->html/javascript ekle den ekledim çıktı fakat tasarladığım şekilde değil bozuk bir halde çıktı yardım ederseniz çok sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Denediğiniz blog adresini yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Yada ne gibi sorun çıktığını anlatmalısınız.

   Sil
 8. http://szc-ceviri-deneme-blogu.blogspot.com.tr/?zx=3031dded2e20b801
  bu blog adresinde denedim ve böyle oldu. videoda gösterilen head kodlarını şablon-css ekle kısmından ekledim. ardından da kalan body kodlarını da yerleşim-html/javascript kısmından ekledim ancak blogu açınca böyle bir durumla karşılaştır. valla çok uğraştım ama yapamadım bir bakarsanız çok iyi olur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Verdiğiniz blog adresi sadece davetli kullanıcılara açık. Yani benim bu durumda blogunuzu incelemem mümkün değil :) İconlarda mı sorun yaşıyorsunuz...

   Sil
 9. Afedersiniz :( düzelttim şimdi http://szc-ceviri-deneme-blogu.blogspot.com.tr/ böyle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Start Css3menu.com ile başlayan kodları doğru yere yapıştırdığınızdan eminmisiniz. Blogunuzun sorunu css kodlarını okuyamaması. Birde Ana menüye ikon eklemişsiniz, ona link girmelisiniz yoksa resim görünmez.

   Son videodaki 1.06 ya dikkat edin. Siz Muhtemelen bütün kodları aynı yere ekliyorsunuz. Yapamazsanız blogunuzun html kodlarını verirseniz çarşamba gün düzenlemeye çalışırım.

   Sil
 10. Nasıl gönderebilirim kodları size

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle blogunuzun html düzenle bölümünden html sayfasını kopyalayıp bilgisayarınızdan metin belgesine kaydedin. O belgeyi de shed510@gmail.com adresine gönderin. Ben düzenledikten sonra size bilgi veririm.

   Sil
 11. Programı incelediğim tarihlerde yukarıdaki anlatım yeterliydi. Mantık aynı kalmak kaydıyla birtakım değişikliklere gidilmiş. Öncelikle programın indirme linki mail adresinize geliyor. Yani sayfadaki isminizi sallayabilirsiniz ancak mail adresinizi sallayamazsınız :)

  Diğer farklılık ise program artık style dosyası oluşturmaya başlamış. Bu dosyanın içindeki kodları bloggerdeki mavi renkli alana, daha teknik tabirle css bölümüne yapıştırmalısınız...

  YanıtlaSil
 12. herşeyi oldu ancak açılır menüler çalışmıyor sadece neden acaba ?

  YanıtlaSil
 13. Yanıtlar
  1. Hocam menülere resim koyduysanız onlar görünmeyebilir. Bunun için resimleri internete yükleyip linklerini eklemeniz gerekir.
   Bunun dışında programın bilgisayarınıza kaydettiği css kodlarınıda bloggerin style kısmına yapıştırmanız gerekiyor.

   Sil