Maxthon'u Denemek İstermisin ?

maxthon
S.A

Bir hafta kadar önce bir forum sitesi sayesinde haberdar oldum. Maxhon eski adı MyIE2 ve Google Chrome tarayıcısı üzerine kurulu olarak çalışıyor. İstenirse diger tarama motorlarıyla da uyumlu bir şekilde kullanılabiliyormuş. Özellikle blogumu Mozilla Firefox ya da İE ile açtığımda olan bozulmalar Maxthon da olmaması ve daha hızlı olması benim için büyük bir artı. Kısacası ben farklıyım diyenlerin zorlanmadan kullanabileceği tarayıcımızı anlatmaya çalışayım.

Çİft Ekran :Tarayıcının ilk ve en belirgin özelliği. Özellikle sosyal medya bağımlıları için birden çok hesabını canlı olarak takip etmesine ve iki ekranda da çalışma imkanı sunuyor. Bu özelliğin kullanımı konusunda seçenekleri rahatlıkla çoğaltabiliriz.

çift ekran
çift ekran

Çifte ekran seçeneğine geçmek ve geri dönmek için resimde sağ alt kösede görünen bölünmüş ekran seçenegini yada F10 tuşunu kullanabilirsiniz.

Bilgilendirme :

Resimde sağ alt köşede görüldüğü gibi istediğiniz seçenekleri aktif hale getirip bilgisayarınızı daha rahat takip edebilirsiniz.

Reklam Süzgeci :


Kendi zevkinize göre istediğiniz sınırlamaları yaparak daha rahat ve zevkli bir sörf imkanı sunuyor.

Tam Ekran : Tek bir sitede dikkatiniz dağıtmadan çalışmak istiyorsanız Tam ekran seçeneği tam size göre. Tam Ekran ve geri dönmek için F11 tuşu

Buluta Yolla :Bu özelliği kullanabilmek için Maxhon hesabınızın olması gerekir. Arama motorlarından bulduğunuz yada açtığınız herhangi bir siteyi buluta yollayarak daha sonra başka bir mekan ve başka bir bilgisayardan bulutta kayıtlı olan linklere kolayca ulaşmanızı sağlıyor. 

SkyNote : Sol menüde bulunan Not Alma Özelliği ile kategori oluşturup notlar alabilirsiniz. Hem daha hızlı hem daha kolay ve kullanışlı.

Eklenti : Eklenti erişimi de oldukça kolay. 1400 civarında eklentisi var. Benim şu ana kadar inceleme fırsatı bulamadığım bir özellik. Ancak süzgeç etiketleri ordan burdan reklam çıkaran saldırgan web siteleri için etkili bir çözüm olabilir.

Sistem Gereksinimleri :


Tarayıcıyı ücretsiz olarak indirmek için http://www.maxthon.com/

Şimdilik bu kadar. Selametle kalın...
Abdullah ÖZER
Abdullah ÖZER

Okumayı ve izlemeyi sever, yazmanın ise insana inanılmaz bir derinlik kattığına inanır. Çay vazgeçilmezidir. 90 ların müzikleriyle mest olur hatta kendinden geçer.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder