Kim Bu Adam
1981 yılında Dünya'da doğdu. Top, Çelik- Çomak ve Bilye başta olmak üzere neredeyse tüm sokak oyunlarıyla haşir neşir olarak büyüdü. İdealist olduğu dönemlerde üniversite bitince tüm kapıların açılacağını sandı ama yanıldı.

Okumayı ve izlemeyi sever, yazmanın ise insana inanılmaz bir derinlik kattığına inanır. Çay vazgeçilmezidir. 90'ların müzikleriyle mest olur hatta kendinden geçer. Beşiktaş taraftarıdır.

Daha önce internet üzerinde kısa ömürlü de olsa radyo ve bir portal kurarak varlık gösterdi. Kendine yetecek kadar da HTML ve CSS bilgisine sahip.

Son zamanlarda sanal alemde izleyici konumunda ve kendi bloguyla ilgilenmekte, dikkatini çeken her konuda paylaşımda bulunmakta...

32 yorum:

 1. Tanıdığım için memnun oldum..

  YanıtlayınSil
 2. Bende Buğrahan.Memnun oldum :)

  YanıtlayınSil
 3. Burdan yazmak zorunda kaldım öncelikle tanıdığıma memnun oldum:)
  Size bir şey danışmam gerekecek,Facebook'ta zincirleme yöntemi ile hesap çalan biri var.
  Senin profilinden birisine bakabilirmiyim diyip yemin ediyor şifre ve eposta alıyor çaldığı hesaptan başkalarına ya sapık mesajlar atıyor yada onlarada aynı mesajı gonderip şifre istiyor. Benim başıma gelmedi ama çok hesap calindi bunu durdurmak istiyoruz.Hesabı banlayabilirmisiniz?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bende sizi tanımak isterdim ama mechulsünüz :)

   Öncelikle bahsettiğiniz yöntem hack dünyasında sosyal mühendislik olarak geçiyor. Kullanıcının güvenini sağlayıp aldıkları hesabı kendi çıkarları için kullanıyorlar. Bunu durdurmak için kullanıcıları bilinçlendirmekten başka çareniz yok. Maalesef bu tür büyük sistemlerde en zayıf halka kullanıcı oluyor.

   Çevrenizde bu tür hesabını çaldıran varsa hesabını geri kurtarmanın yoluna bakmalı. Şifremi unuttum yoluyla güvenlik sorusu yoluyla yada bira İngilizcesi varsa iletişim kurarak hesabını kurtarmanın yoluna gitmeli. Bunu başaramıyorsa kollektif bir çalışmayla o hesap şikayet yağmuruna tutulmalı. Yeterli sayıya ulaşılırsa hesap kapanıyor.

   Sil
 4. Merhaba blogunuzdaki gibi kitap-film yorumlarinizin oldugu bir instagram hesabiniz var midir acaba?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Hayır instagram kullanmıyorum. Neden sordunuz ki...

   Sil
 5. Beşiktaşlı olmak bir ayrıcalıktır. En güzel çikletlerin şıp sevdi olması mega biğ babol çikletleri eskiye ışınlandım. Daha neler neler Şimdiki nesile üzülüyorum hapsolmuş pc ve telefonlara ...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Vaayyy :) 90 ları yaşamış şanslı biri mi var karşımda, hem de BeşiktAŞK lı :))

   Sil
 6. Evet mahalle kültürüyle büyümüş bir ufaklıktık bizde :) Asildir Renkleri Siyahla Beyaz gibi takımımı severim Candır o gerisi hikaye :) Bizimkiler dizisi Alf minik kokulu kolanyalar evet hepsini hatırlıyorum :)

  YanıtlayınSil
 7. güzel ve samimi bir tanıtım yazısı olmuş ayrıca tanıdığıma memnun oldum...

  YanıtlayınSil
 8. Burdaydım ben okulda çarşıda orada burada şurada :)))

  YanıtlayınSil
 9. Abdullah bey, tanıştığımıza memnun oldum. İadeye ziyaret yapayım dedim. Umarım daha çok ziyaretler de bulunurum. 90'lar bir başkaydı. O oyunların hepsini oynamak bana da nasip olmuştu.
  Saygılarımla.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin adaşım. Bende memnun oldum. Evet 90 lar bir başkaydı bizim için ama artık müzikleriyle ve anılarla yetiniyoruz.

   Seni gördüğüme sevindim :)

   Sil
 10. Merhabalar, tanıştığıma memnun oldum :) Okumak, izlemek ve yazmak konularında ben de sizin gibi düşünmekteyim. 90'lar benim de bayıldığım yıllar (90 doğumlu olduğum için)...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 90 lar dediniz mi akan sular durur benim için 😊 Bende mumnun oldum Feri Peri

   Sil
 11. Ayşe Gülşen3 Nisan 2018 14:19

  Çok politik bir yazı olmuş. Ser verip sır vermeyenlerden ama gönül alan bir lezzette... "BAĞ-KUR" kullanım alanını çok sevdim. Günümüzde bu kelimeyi de eskittik. Siz yeniden anlamlandırmışsınız. Çok beğendim. "Ben sadece sana anlatmak istiyorum, başka kimse duymasın diyenler için..." bu da herhalde 90'lardan. Yani benim aklımda kalan... :) Teşekkürler bu güzel bloğunuz için...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yaptığınız işle ilgili olarak sanal alemde daha özgür olabilmek için gerçek hayatın biraz flülaşması gerekiyor. O nedenle politik yoksa gizlemeye gerek duyacak pek bişey yok.

   O sözü özel bir konuda yardımınıza ihtiyacım var diyenler için açılmıştı. 90 lardan aklımda kalmışta olabilir...

   Ben teşekkür ediyorum güzel yorumun için 😊

   Sil
 12. Merhabalar, II.Abdullah
  Ben, sayfama üye olduğunuz, "Değirmenden Mektup Var" blog sayfasının sahibiyim. Sayfanıza ulaşmak için bayağı bir çaba harcadım. İzleyiciler eklentime baktığım da II.Abdullah rumuzlu yeni bir üye profil resmi gördüm. Ama bu profil bilgilerinden II.Abdullah'a ve onun sayfasına nasıl ulaşmam gerekiyor? Belki bu konuya siz de vakıfsınızdır. Blog sayfamdaki izleyiciler eklentisine bıraktığınız bilgilerden size ulaşmak mümkün değil. Eğer son paylaşıma bir de yorum yazmış olsaydınız size çok rahat bir şekilde ulaşabilirdim. Ama maalesef izleyiciler eklentisine bırakılan bilgilerden ilgili blogger sayfasına ulaşmak mümkün değil. Daha önceleri bu mümkündü, ama Blogger ne hikmetse burada bir değişiklik yaptı ve üyenin URL adresini kaldırdı. Sayfama üye olan kişilere ulaşabilmek için, önce izleyiciler eklentisindeki profil resmini alıyorum ve Google'de aratıyorum ve ilgilinin blog sayfasına ancak öyle ulaşabiliyorum. II.Abdullah ismi ile yaptığım taramadan sonuç alamadım. Ama profil resmi taramasından ulaşabildim. Bu Blogger'in çok büyük bir ayıbıdır. Bu konuyu defaetle Blogger'e gönderdim ama bir sonuç alamadım. Öyle zannediyorum ki bizleri Blogger'den G+'ya geçmeye zorluyorlar. İzleyiciler eklentisindeki bu aksaklığın nedenini ben böyle yorumluyorum. Bu konudaki görüşünüzü de merak etmiyor değilim.
  Sayfamı ziyaret edip üye olduğunuz için çok teşekkür ederim.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Recep bey tamamını okumadığım yayına yorum yapmıyorum. Takip ettiğim blogların da beni takip etmesi gibi bir beklentim yok. Sizin blogunuzu G+yayınında görmüştüm ve genel hatlarıyla okunası bulmuştum. Bu nedenle takibe alıp müsait olduğum zamanda gelmeyi planlıyordum. Ama o kadar zahmet edip bulmuşsunuz beni, teşekkür ederim 😊

   Blogger ziyaretçi eklentisi konusundaki görüşlerinize tamamen katılıyorum. Bu bencede büyük bir eksiklik. Sanırım youtuberlik blog yazarlığının önüne geçti, bu nedenle de google tarafından 2. plana itildi gibi.

   Selamlar

   Sil
  2. Merhabalar.
   Yorum konusunu, siz yanlış anlamış olmalısınız. Bir sayfayı takip etmek üzere üye olunduğunda, sayfa sahibinin üyenin profil bilgilerinden ilgili üyeye ulaşılması mümkün olmuyor. Oysa kısacık da olsa, yazılmış bir yorumu olunca, ziyaretçinin URL adresi yorumundaki profil linkinde yer aldığı için, takip edilen üyeye hiç değilse yazılan yorum linkinden ulaşılabiliyor konusunu açıklamak için yorum konusuna değinmiştim. Aksi halde, yorum yazma konusunu dile getirecek değildim.
   Selam ve dualarımla.

   Sil
  3. Sizi çok iyi anladım Recep bey.

   Selamlar

   Sil
 13. Merhabalar herkes gibi bende ilk bakışta bloğunuza hayran kaldım ki bu bizim hakkımız gerçekten çok güzel. Ben blogerde yeniyim Bloğum yenidir. sizi izlemeye aldım daha içeriklere bakmadım bu temayı görünce direk yoruma daldım :)) sanırım sizden öğreneceğimiz şeyler olacak ben takipte kalacam destek olursanız sevinirim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. Tabi ki her konuda yardımcı olmaya çalışırım. Blog dünyasına hoşgeldin

   Sil
 14. Abdullah bey merhaba sizi nasıl takibe alacağım sayfanızda bulamadım

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Taner bey.

   Takibe almışsınız, teşekkür ederim

   Sil
 15. ben ülkemin yetiştirdiği bu değerler ile ayrı bir gurur duyuyorum. edebiyata ve sanata ilginin azaldığı şu dönemlerde sizin gibi duygu yüklü içerikler paylaşan birilerinin hayatımızda olması ne güzel. hem de yoğun ve gerginliklerle dolu bir mesleği icra ederken bir taraftan da zaman ayırıp içerik oluşturmak takdire şayan.

  not: yorum bölümünde seo uyumlu yazı için ilk hafleri büyük yazmayınız ... =)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. :)) güzel düşüncelerin ve verdiğin bilgi için teşekkür ederim

   Sil